Rozhádání se s královskými dětmi

K trůnu patří mnohdy nezáživné a nelehké vládnutí. I náš mocný král se někdy musí starat o své poddané i říši. K tomuto účelu se proto jednou za čas koná sezení rytířů Kulatého stolu, kam si král pozve své děti a nástupce, ale také své mocné pány a nejmocnější rytíře z říše, aby mu dobře poradili a pomohli mu pečovat o královy poddané a královský hrad.    

Na posledním sezení u Kulatého stolu se náš mocný král zeptal svých dětí, zda by se dokázali po jeho případné smrti postarat o vládu a celou říši. Případně, které z jeho dětí by si zasloužilo nejvíce vládnout a jak spravedlivě by si mezi sebou ostaní děti krílovu říši rozdělili. Král má ale čtyři děti, tři prince a jednu princeznu, tedy rozhodování není jednoduché. Každé z jeho dětí je v něčem jedinečné a má nadání a schopnosti pro jiné královké povinnosti. Nelehký to úkol. Přesto král očekával spravedlivé rozdělení své říše mezi své milované děti. 

Bohužel se ale brzy ukázalo, že všichni z jeho dětí až příliš lační jen po králově moci a bohatství a vůbec je nezajímají problémy říše, tedy se mezi sebou nedokážou vůbec na ničem domluvit. Blaho a bohatství říše říše by rychle rozvrátili proti svému otci a králi. To se přece nesmí stát! Král se na své děti velice rozlobil a vyhnal je všechny neprodleně pryč za hradby. Bez jídla, bez pití, majetku a peněz! Ať si tam v podhradí třeba i pojdou hlady, když se nedokáží domluvit. 

Královský šašek
Populární příspěvky z tohoto blogu

Pozvánka na královskou oslavu

Kusé zprávy od Kusé

Výprava do hor pro lektvary