Děti mezi sebou bojují o přežití

Žít v podhradí není žádný med. Spí se na louce, jí se jen chleba, kterého je žalostně málo, a přežívá se, jak se dá. Most do hradu je zavřený, hlídají ho stráže jako ostatně i celý hrad. Jak jen princové a dcera krále přežijí? 

Královi poddaní mají své prince a princeznu rádi, a proto trpělivě snášejí útrapy a hořké osudy nehodných dětí krále společně s nimi. Bez věcí a vybavení spí už delší dobu na louce, trpí hlady, každý den chodí na hrad studeným Průzračným potokem, aby se večer přes něj museli zase s pokorou přebrodit. Přitom je vše na hradě i v podhradí tuze drahé. 

Král ve své dobrotě milostivě rozhodl, že své dětí z říše sice nevydědí, ale když až tolik touží po králově bohatství a moci, budou se o sebe muset postarat sami. Král jim umožní každý den pouze vstup na hrad, kde si na všechno budou muset tvrdě vydělat. Ať poznají hodnotu peněz a sílu práce! Začaly se vybírat poplatky za jídlo, nocleh, přechody přes most, a třeba i za pronájem lázní a místní herny. 

Ach ouvej, trpký život nastal královským dětem, mohou spát už jen na louze a jíst tvrdé kůzky chleba, protože jim na nic jiného jim nezbývají peníze. Ani násilné vniknutí do jejich hradních komnat, ve kterých měli princové a princezna uloženy své poslední peníze, je z bídy nezachrání.

Královský šašek

Populární příspěvky z tohoto blogu

Pozvánka na královskou oslavu

Kusé zprávy od Kusé

Výprava do hor pro lektvary